Гінекологічний огляд

Процедура гінекологічного огляду складається з декількох етапів, послідовність яких може змінюватися в залежності від конкретної ситуації. Спочатку лікар розмовляє з жінкою і збирає дані анамнезу. Його цікавлять наявні скарги, вік приходу першої менструації (менархе), час початку статевого життя, її характер, а також особливості менструального циклу. Крім того, можуть бути задані інші питання загального або інтимного плану, що дозволяють лікарю скласти уявлення про спосіб життя пацієнтки і визначити напрямок подальших діагностичних і лікувальних заходів. При наявності показань проводиться загальне обстеження, що включає вимірювання артеріального тиску, зросту і ваги, а також аналіз сечі.

Наступним етапом стає огляд і промацування молочних залоз на предмет наявності ущільнень і ознак запального процесу. Крім того, оцінюється наявність і густота волосяного покриву навколо сосків. Далі жінка розташовується в гінекологічному кріслі, і лікар приступає до дослідження стану зовнішніх статевих органів. Для того щоб полегшити його роботу і власне самопочуття, рекомендується розслабитися. Огляд статевих губ і передодня піхви полягає в пошуку різних відхилень від норми – почервоніння, припухлості, патологічних виділень, ранок, генітальних бородавок (кондилом) та інших ознак гінекологічних хвороб.
Після обстеження зовнішніх статевих органів гінеколог здійснює внутрівагінальний огляд за допомогою спеціальних інструментів або дзеркал.

Він обережно вводить їх в піхву. При наявності дівочої пліви дана процедура не проводиться, або ж дзеркала вводяться через отвори, наявні в гимений. Вона дозволяє оцінити стан стінок піхви і шийки матки. При цьому береться мазок на флору і матеріал для проведення тесту на атипові клітини (рак шийки матки). Потім лікар приступає до дворучному піхвовомудослідженні, покликаному визначити положення і розміри внутрішніх статевих органів – матки, яєчників і маткових труб. Пальці однієї руки він вводить в піхву, а інший промацує зазначені органи через черевну стінку.

 • мазки (флора, цитологія)
 • кольпоскопія (фото, відео)
 • біопсія шийки матки, ендометрію

Спеціалісти

 1. Негребецька Юлія

  Акушер-гінеколог, лікар УЗД, кандидат медичних наук, вища категорія

  Стаж роботи - 24 роки

 2. Прудніков Павло

  Акушер-гінеколог вищої кваліфікаційної категорії, доктор медичних наук

  Стаж роботи - 17 років

Контакти

 1. м. Івано-Франківськ ua, вулиця Чорноти Курінного 2, корпус 1

  1. 099 33 12 135
  2. 068 54 10 380
 2. clinic@profimed.if.ua
Запис