Гістероскопія

Гістероскопія – високоінформативний метод діагностики, котрий допомагає лікарю оглянути матку (канал шийки матки, порожнину матки та вічка маткових труб) та швидко і точно встановити діагноз і за необхідності, провести лікування.

Огляд матки можна проводити кількома діагностичними методами: УЗД, МРТ (магнітно-резонансна томографія), гістероскопія. Проте гістероскопія має переваги у виявленні ряду патологій та їх лікування – проведенням оперативних втручань та маніпуляцій, що здійснюється у безперервоному контролі зі сторони лікаря, так би мовити «контролем ока».

Практично незамінний метод, який передбачає мінімуальну травматичність, при видаленні поліпів ендометрію.

Як вже ви зрозуміли, є два види гістероскопії : діагностична та лікування. Перша передбачає можливість встановити або підтвердити попередній діагноз, друга – застосовується при потребі видалення поліпів, міом, спайок.

Якщо раніше для ряду захворювань, приходилось робити надріз і хірургічно видаляти патологію, то завдяки гістероскопії сьогодні це проводиться з мінімальним втручанням в організм жінки.

Даний вид обстеження жінка не може призначити собі самостійно, обов’язковим є попередній огляд гінеколога та його рекомендація.

Коли лікар може призначити дану процедуру?

Покази для проведення діагностичної гістероскопії:

Покази для проведення лікувальної гістероскопії:

Протипокази для проведення гістероскопії: запальні процеси в сечостатевій системі, інфекційні захворювання в гострій стадії, пухлина на шийці матки, рясні кровотечі тощо.

Інколи перед проведенням процедури необхідно пройти попереднє лікування або ж лікар підбирає інший спосіб діагностики, проводять операцію із застосуванням інших технологій.

Підготовка до лікувальної гістероскопії: консультація лікаря, додаткові аналізи (необхідно пройти за 10-14 днів до проведення процедури) та діагностичні процедури.

Самопочуття жінки після проведеної лікувальної гістероскопії: Як вже ми зазначали, що лікувальна гістероскопія малотравматична. Тому, жінкам не варто переживати щодо больових відчуттів та реабілітації після проведеної процедури.

Зазвичай незручні симптоми, які можуть виникнути після процедури – незначні кров’яні виділення, незначні тягучі болі внизу живота. Проте інтенсивність цих симптомів залежать від стану органів жінки на момент проведення операції та від індивідуальних особливостей (згортання крові, больовий поріг тощо).

Контакти

  1. м. Івано-Франківськ ua, вулиця Чорноти Курінного 2, корпус 1

    1. 099 33 12 135
    2. 068 54 10 380
  2. clinic@profimed.if.ua
Запис