Діатермокоагуляція

Дане втручання є найстарішим і найбільш надійним способом лікування шийки матки від ерозії. Засноване воно на застосуванні високочастотного електричного струму, який утворюється між двома електродами. Перший електрод має форму кульки, саме він і вводиться в піхву. Інший електрод кладеться під поперек. Після включення електродів відбувається виділення тепла, що призводить до поступового розплавлення уражених ділянок слизової. Дана процедура виконується протягом півгодини, під час якої електричний струм подається багато разів за кілька секунд. Ефективність діатермокоагуляції більше 75%. Повне відновлення відбувається через 2-3 місяці.

Діатермокоагуляція може викликати досить велику кількість ускладнень. Наприклад, після впливу струму на пошкодженій тканині залишаються рубці, ці рубці роблять канал матки більш вузьким. Це може бути причиною його розриву під час пологів. Саме тому діатермокоагуляція застосовується тільки для лікування жінок-породіль. Також проведення цієї процедури може привести до безпліддя, так як є ризик зараження інфекцією.

При занадто великий поверхні рани відбувається пошкодження величезної кількості судин, що стане причиною кровотечі. Ще одним наслідком проведення даної операції є ендометріоз. Ендометріоз – патологічний процес, під час якого за межами порожнини матки розростається тканина, подібна ендометрію (ендометрій – клітинний шар, що вистилає порожнину матки).

Через присутні ускладнення і негативні наслідки після діатермокоагуляції жінці протягом деякого часу необхідно спостерігатися у свого гінеколога. Наприклад, в перший місяць після процедури слід відвідувати лікаря 2 рази на тиждень. Наступні відвідування повинні відбуватися кожні 2 місяці протягом 1 року. Також рекомендується почекати з підняттям тяжкості і статевими стосунками.

Зазвичай призначається місцеве лікування ранок антибактеріальними мазями, які допомагають їх швидкому загоєнню і підтримують їх стерильність. У жінки протягом місяця можуть йти прозорі або кров’янисті виділення. Може спостерігатися загальна слабкість тіла і біль в попереку.

Діатермокоагуляція має наступні протипоказання:

Жінки, які вже випробували, що таке діатермокоагуляція ерозії, відзначають, що цей метод позбавлення від захворювання дуже болючий. Багато хто порівнює больові відчуття з переймами і відзначають, що в місці, куди стосується електрод, відчувається жар.

 

Контакти

  1. м. Івано-Франківськ ua, вулиця Чорноти Курінного 2, корпус 1

    1. 099 33 12 135
    2. 068 54 10 380
  2. clinic@profimed.if.ua
Запис