Лапароскопія

Лапароскопія в гінекології – це малотравматичний спосіб діагностики та лікування захворювань жіночої статевої сфери. Порівняно з класичною методикою оперативного втручання, лапароскопія має цілу низку переваг.

Під час проведення лапароскопічної операції в черевну порожнину через кілька дуже маленьких проколів вводять інструменти-маніпулятори, оснащені мікроінструментами, підсвічуванням та мікрокамерами. Завдяки цьому хірург отримує можливість проводити діагностичне дослідження або операцію під візуальним контролем і збільшенням.

Щоб черевна стінка не заважала проведенню лапароскопії, в черевну порожнину за допомогою спеціального апарата нагнітається вуглекислий газ, що піднімає черевну стінку і таким чином полегшує проведення хірургічного втручання.

Попри те, що лапароскопія є малоінвазивним видом хірургічного лікування, ця операція проводиться під загальним інтубаційним наркозом. Це здебільшого обумовлено тим, що газ, який нагнітається в черевну порожнину, не дає можливості жінці самостійно дихати.

Які гінекологічні захворювання потребують лапароскопії:

Лапароскопія в гінекології використовується дуже широко, зокрема і в приватних клініках. Близько 95 % гінекологічних операцій виконують за допомогою лапароскопії. Це обумовлено цілою низкою переваг лапароскопічної операції порівняно з класичними методами лікування. Перерахуємо основні з них:

Завдяки невисокому, порівняно з класичною гінекологічною операцією, рівню травматизації тканин, скорочується також період і складність підготовки до планової лапароскопічної операції. Зокрема підготовка кишечнику, медикаментозна і психопрофілактична підготовка до оперативного втручання.

Однак перед операцією треба пройти клініко-лабораторне обстеження. Обсяг обстеження призначається лікарем. Після обстеження жінка консультується з терапевтом, який визначає можливість проведення планової операції.

Як свідчить статистика, порівняно з класичною хірургічною операцією, відсоток ускладнень при лапароскопії значно нижчий. Однак можливі все-таки поранення внутрішніх органів і пошкодження кровоносних судин із подальшою більш-менш значною кровотечею.

Ці ускладнення бувають за наявності масивного спайкового процесу в черевній порожнині і в малому тазу. Вкрай рідко трапляється таке ускладнення, як підшкірна емфізема – вихід вуглекислого газу в підшкірну клітковину. Зазвичай таке ускладнення усувається під час проведення операції.

Відсутність інтраопераційних і післяопераційних ускладнень залежить від професіоналізму хірургів і укомплектованості операційної апаратурою та інструментарієм.

Контакти

  1. м. Івано-Франківськ ua, вулиця Чорноти Курінного 2, корпус 1

    1. 099 33 12 135
    2. 068 54 10 380
  2. clinic@profimed.if.ua
Запис