Ерозія шийки матки

Жінки, яким діагностують ерозію шийки матки, не поспішають лікувати це захворювання, або, що набагато гірше, займаються самолікуванням. Обидва варіанти досить небезпечні для здоров’я жінки, а іноді й для її життя. Варто відзначити, що найстарішим і найбільш надійним способом лікування ерозії є діатермокоагуляція шийки матки.

Статистика показує, що кожній другій жінці хоча б раз у житті ставлять діагноз «ерозія» та її шийка матки і матка від цього дуже страждають. У медичному словнику даний термін означає дефект слизової оболонки шийки матки. Все, здається, дуже просто. Але, на превеликий жаль, так тільки здається. Даний дефект псує нерви багатьом дамам і вимагає ретельного лікування.

Якщо вам була діагностована вроджена ерозія (що буває досить рідко), вам пощастило. В даному випадку ранима і ніжна тканина піхви з-за гормональних порушень «почала псуватися» на шийці матки. Це захворювання проходить само собою після пологів або будь-яких інших гормональних сплесків. Але, навіть, незважаючи на це, вроджена ерозія вимагає спостереження спеціаліста.

Існує ще справжня ерозія (на епітелії проявляється рана), яка теж зустрічається нечасто. Дана ранка гоїться зазвичай без втручань, за 2-3 тижні.

Але найпоширенішою є псевдо – або несправжня ерозія. З’являється вона точно так само, як і вроджена, але при цьому вона не загоюється самостійно. Ніжна тканина піхви, яка не обдарована від природи захисними функціями, піддається поганому впливу агресивного середовища та інфекцій. Все це може закінчитися дуже плачевно. В даному випадку, звичайно ж, необхідно лікування шийки матки.

Згідно з дослідженнями, ніхто не може точно визначити, чим викликається цей дефект тканини шийки матки, є лише приблизний перелік причин його виникнення.

По-перше, ерозію можуть спровокувати гормональні порушення. Саме це і відбувається у дівчаток від 13 років. Вікові зміни, гормональний становлення може викликати появу ерозії.

Другою причиною є ранній початок статевих відносин представницями жіночої статі. Для несозревшей слизової шийки матки попадання інфекції, навіть найбільш невинною, може бути згубним і практично в 100% випадків призводить до ерозії. Інфекції загострюються особливо на тлі слабкої імунної системи, тому доводиться боротися з ланцюжком захворювань.

Третьою причиною є запальні процеси жіночої статевої сфери. Саме тому зазвичай лікування ерозії починають з лікування наявних запалень.

Четверта причина – механічне пошкодження. Мається на увазі аборти, пологи, а іноді і просто травми, отримані під час сексу. Внаслідок з’явилися тріщин або розривів тканин шийки матки і з’являється ерозія.

Досить багато існуючих хвороб проявляються болем. Для багатьох біль і є тим самим поштовхом, який змушує людину йти до лікарів. Ерозія ж зазвичай протікає безболісно. Її досить важко діагностувати по яких-небудь симптомів, так як вони можуть супроводжувати багатьом іншим захворюванням. Ерозія може бути діагностована гінекологом лише при огляді. Але все ж існують симптоми, які іноді супроводжують дане захворювання.

Отже, будь-які виділення з домішкою крові, особливо ті, які з’являються після статевого акту – це найвірніший ознака ерозії. Такі виділення можуть бути ознаками передракового стану органів (статевих) або зриву ранньої вагітності, тому при таких проявах потрібно поспішити до лікаря. Найчастіше жінки, у яких виявляється ерозія, почувають себе повністю здоровими, але у них все-таки періодично проявляються тягнучі болі внизу живота, болі під час статевого акту, рясні виділення. До симптомів ще можна віднести і збій менструального циклу.

Ще раз потрібно зробити акцент на необхідності відвідування гінеколога у випадку проявів будь-яких симптомів. І не варто боятися: все, що було діагностовано на ранній стадії – лікується!

Контакти

  1. м. Івано-Франківськ ua, вулиця Чорноти Курінного 2, корпус 1

    1. 099 33 12 135
    2. 068 54 10 380
  2. clinic@profimed.if.ua
Запис